GASTROENTEROLOJİ VE İÇ HASTALIKLARI

Gastroenterologlar karaciğer, safra kesesi ile safra yolları, pankreasın sindirim işlevleri ve gastrointestinal trakt (yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaklar) konusunda uzmanlaşmış hekimlerdir.

GÖĞÜS HASTALIKLARI

Göğüs hastalıkları, özellikle akciğerlerin pnömoni, plörezi, tüberküloz, bronşektazi, akciğer kanserleri, plevra hastalıkları, mediasten hastalıkları, kronik obstrüktif akciğer hastalıkları, astım gibi solunum sisteminin alt bölümlerinin hastalıkları ile ilgilenen bir daldır.

Göğüs Hastalıkları

1989 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini aldı.

1991’de İzmir Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde başladığı uzmanlık eğitimini Kanazawa Üniversitesi Tıp Fakültesi (Japonya) ve Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.

Japonya’da Prof. M. Fujimura ile astım ve kronik öksürük alanında klinik ve laboratuvar çalışmaları yaptı. Bu çalışmalar sırasında bugün astım alanında rutin kullanılan bazı ilaçların ilk, deneysel çalışmalarını gerçekleştirdi ve çalışmaları uluslararası önemli bilimsel dergilerde yayımlandı.

Gastroenteroloji ve İç Hastalıkları

1984 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini, 1990 yılında İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini tamamladı.

Japonya Hükümeti Monbusho Bursu ile 1994-1996 yıllarında Kanazawa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (Japonya) Prof. Okai ve Prof. Sawabu ile endoskopik ultrasonografi (EUS), mide kanserinin erken tanısı, pankreas kanseri ve kronik pankreatit konularında klinik ve moleküler biyolojik çalışmalar.

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde EUS alanında ilk, geniş seri çalışmaları gerçekleştirerek ülkemizde endosonografinin eğitimi ve yaygınlaşmasına katkıda bulundu.

Randevu Alın


Antalya Havalimanı’na 15 km uzaklığı ve kolay ulaşılabilir olmasıyla sağlık hizmetlerinizi alırken ulaşım zorluğu çekmeyeceğiniz kliniğimize randevu alabilirsiniz.

Yandaki formu doldurup bize gönderin. Uygun olan randevu takvimi için sizinle en yakın zamanda iletmiş olduğunuz telefon numaranızdan veya e-posta adresinizden iletişime geçeceğiz.

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?